Osmanlı Radyo Logo
Hergün 12:00 - 14:00

Osmanlı Radyo

Radyoculuk alanında çok eski ve köklü bir geçmişe sahip olan Refah Osmanlı Radyo, 2019 yılında kurulmuştur. Her yıl kendini geliştiren ve kaliteli hizmet anlayışında üzerine koyarak ilerleyen Radyo Osmanlı, genellikle yöresel halk müziklerine ve popüler kültüre alet olmamış en özel eserlere yayın akışı içinde yer vermektedir. İnternet üzerinden yayın yapmasının yanı sıra  bandı üzerinden karasal yayın da yapan Osmanlı Radyo’nun yönetim ekibinde radyoculuk alanında deneyimli ve profesyonel isimler görev yapmaktadır.

Dinleyicilerine karasal yayının yanında internet platformunda da hizmet veren Osmanlı FM, 7 gün 24 saat boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşundan en şanlı dönemlerine ve hatta yıkılışına kadarki dönemde tarihe adını yazdırmış önemli musiki eserlerini dinleyicilere sunmaya devam etmektedir.

Osmanlı Radyo Yayın Akışı

Tecrübeli ve profesyonel radyocu ekibiyle dinleyicilerin memnuniyeti odaklı yayın akışı programı oluşturan Osmanlı Radyo, Osmanlı Saray Müzikleri dışında günün her saatinde dinleyicilerine şu özel yayın ve programlarla keyifli anlar yaşatmaktadır:

  • Unutulmaz Osmanlı Marşları,
  • En sevilen Osmanlı Müzikleri,
  • Osmanlı Tarihi programları,
  • Osmanlı tarihi belgesel seslendirmeleri,
  • Osmanlı padişahlarının hayatı hakkında bilgi veren programlar

Görüldüğü üzere sadece müzik üzerine bir yayın akışı ile dinleyicilerinin karşısına çıkmayan Osmanlı FM, bu şanlı devletin tarihi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olmak isteyen dinleyicilere de talepleri doğrultusunda en kaliteli hizmetleri sunmaya devam etmektedir. Osmanlı Müziği denince akla ilk gelen unutulmaz üstatların en sevilen eserlerinin yanı sıra unutulmaya yüz tutmuş parçaları da yeniden hafızalara kazıyan yayın akışıyla dikkatleri çeken Osmanlı Radyo’nun internet üzerinden sunduğu yayınlara web sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kesintisiz Osmanlı Müzikleri Dinle

Bir dönemin dünyadaki tek hakim gücü olan Osmanlı İmparatorluğu’nun yüz binlerce kilometrelik hüküm sürdüğü yerlerde, tarih boyunca dinlenilen Osmanlı Fon Müzikleri, günümüzde her yaştan dinleyiciye internet üzerinden ve karasal yayın olarak da sunulmaya devam etmektedir. Tarihini ve ecdadını dinlediği müziklerle de yaşatmak isteyenlerin Radyo Dinle hizmetimizden yararlanarak sadece tek tıkla erişebileceği Osmanlı FM, günün her saati dinleyicilere memnuniyet veren yayın akışları ile yoğun ilgi görmektedir.