Kürtçe Radyo Logo Dengbej Kurdi Radyo Dinle Online Radyo Logo
Hergün 12:00 - 14:00

Dengbej Kurdi

Türkiye’nin etnik halklarına özel internet üzerinden radyo yayını yapan kanallardan biri olarak öne çıkan Refah Dengbej Kurdi Radyo, faaliyetlerine başladığı günden bu yana sadece yöresel çapta değil, ülkenin dört bir yanından geniş bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Kürtçe dilinde en çok sevilen türkülerin, uzun havaların ve yıllara meydan okuyan halk şarkılarının yer aldığı geniş bir yayın akışı ile dinleyicilerine keyifli dakikalar yaşatan Kürtçe Radyo, her yaştan dinleyiciye hitap eden kaliteli bir yayın hizmeti sunmaktadır.

Dengbej tanımı bakımından Kürt sözlü edebiyatında stran ve kilam söyleyen sanatçılar için kullanılan bir tabirdir. Dengbej sözcüğünün kelime anlamı, sese biçim, hayat ve renk veren üstat, sanatçı anlamına gelmektedir.

Dengbej Kürdi Radyo Yayın Akışı

Radyoculuk kariyerinde tecrübe sahibi ve profesyonel isimlerin hazırladığı yayınlarla geniş kitleler tarafından severek takip edilen Kürtçe FM, internet üzerinden kaliteli ve dinleyici memnuniyeti odaklı yayın akışına devam etmektedir. Dengbejlerin seslerini kullanarak ortaya çıkardıkları yapıt ve eserler, Kürt kültüründe lawik ve kilam olarak adlandırılmaktadır. Özellikle ülkemizin Doğu Anadolu bölgesi ile özdeşleşmiş ve gelenekselleşmiş olan Dengebejlik bir nevi halk ozanlığı ve sanatçılığı olarak da adlandırılabilmektedir.

İnternet üzerinden dinleyicilerle buluşan Kürtçe Radyo Dinle hizmetiyle her yaştan ve her etnik kimlikten dinleyicilere doyumsuz bir müzik ziyafeti sunmaktadır. Halk arasında özellikle Serhat Bölgesi diye anılan ve Van, Kars, Erzurum, Ağrı, Muş gibi illerimizi kapsayan yörelerde günümüzde hala sürdürülen dengbejlik, Kurdi Radyo aracılığıyla internet üzerinden daha geniş bölgelere de yayılma imkanına sahip olmaktadır.

Kesintisiz Kürtçe Türküler Dinle

Etnik kimliğin güzelliklerini ve Kürt geleneğinin en renkli eserlerini yansıtan yayınlarıyla öne çıkan Radyo Kürtçe yayınları ile de ülkenin dört bir yanında severek dinlenmeye devam etmektedir.

Radyo Kurdi Dinle hizmetiyle internet üzerinden en çok sevilen eserleri 7 gün 24 saat boyunca dinlemek isteyenler, web sitemiz aracılığıyla bu radyo kanalına yalnızca tek tıkla ulaşabilme imkanına sahip olmaktadır. Online Radyo Dinle hizmetimizden herhangi bir ücret ödemeden yararlanabilir, internete bağlanabilen mobil cihazlarınız ile dilediğiniz yerden ve dilediğiniz zaman radyo yayınlarına ulaşabilirsiniz.