Zeki Kayahan Coşkun Kimdir?

Zeki Kayahan Coşkun Kimdir?
  • 0
  • 0
  • 23 Mayıs 2020
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Zeki Kayahan coşkun, 9 Haziran 1978 yılında İstanbul da doğdu. Yapımcı, radyocu, televizyon sunucusu, mizah yazarı ve şairdir. Radyo ve televizyon bölümünü Ege üniversitesi iletişim fakültesinde bitirdi. Zeki Kayahan radyo ve televizyona küçüklüğünden beri ilgilidir. Henüz 13-14 yaşlarında iken radyo ve televizyona olan ilgisi başlamıştır. Bu hayalini gerçekleştirmek üzere 1999 yılında Alem FM de stajyer olarak başladı. 2001 yılında Zeki Kayahan coşkun “matrax” adında bir program sunmaya başladı. Bu program sayesinde adını herkese duyurmayı başardı. Show radyo ve Alem FM de 2001-2013 yılları arasında çalıştı. SKY Türk TV ile Star TV de matrax radyo programını televizyona uyarlayarak sunmaya başladı.

2013 yılında alem Fm’den ayrıldı ve Show radyoda matrax programını güncelleyerek sunmaya başladı. Posta gazetesinde yazarlık, akşam gazetesinde ise röportajlar yapmaya başladı. 2013 ekim ayında adını bir internet sitesinden etkilenerek “Zekirdek” adlı program yapıp sunmaya başladı. “Kafanız hayrolsun” adlı tek kişilik gösteriyi Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gösteri olarak yaptı. Bu gösteri radyo ve televizyon dışında yaptığı ilk işidir. Özellikle radyo ve televizyonda sunduğu “matrax” adlı program sayesinde birçok üniversite genliği ve önemli kurumlardan ödül almayı başardı. “Mc dandik” adli bir filmde çalışması bulunmaktadır. Ayrıca yazar ve şair olarak da bilinmektedir.

Mizahi Eserleri Ve Denemeleri

En Son Ne Zaman Şey Ettiniz? 2002 yılın yazılmış bir kitap çalışmasıdır. Durun! Siz Evlenemezsiniz…ise 2004 yılında yazar tarafından kaleme alınmıştır. 2005 yılında yazılmış bir diğer kitabı da Fareli Köyün Kavalcısı ve Saz Arkadaşları / Uyku Kaçıran Masallar 1 kitabı olmuştur. 2005 yılı ikinci kitabı ise Ceset Kokan Kadınlar / Ben Senden Sonra Düş Oldum, Türkleri Anlama Kılavuzu 1 bu kitapta 2005 yılında yazılmış üçüncü eseridir. Meğer Annem Haklıymış 2007 yılında kaleme alınmış, 2008 yılında Bu Çocuk Kimin? 2009 yılında ise Yiyemeyeceğin Muzu Soyma kitabını yazmıştır. Anneleri Anlama Kılavuzu 2010 yılında kaleme alınmış. Durun! Siz Evlenemezsiniz ve Türkleri Anlama Kılavuzu 2 2010 yılında yazılmıştır.  Kime Çektim Ben Bilmem ki ile Bildiğim Yalanlar 2017 yılında yazar tarafından kaleme alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir