Radyoculuk Yaparken Ünlü Olan Oyuncu ve Sanatçılar

Radyoculuk Yaparken Ünlü Olan Oyuncu ve Sanatçılar
  • 0
  • 0
  • 23 Mayıs 2020
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Türkiye’de radyoculuk serüveni 1926 yılında İstanbul radyosunun açılışı ile başladı.  Radyoculuk serüveni Türkiye’de 1993 yılında özel radyoların açılması ile daha popüler hale geldi. Özel radyolar için kanunlar çıkarıldıktan sonra, özel radyolar ülkede daha popüler olmaya başladı. İşte radyoculuktan popüler olan bazı isimler;

 

Kadir Çöpdemir

28 Ağustos 1993 yılında Türkiye’de ilk özel olan radyo Süper FM kuruldu. Fatih Erkoç’un oynatmaya az kaldı şarkısı ise radyoda çalınan ilk şarkı oldu. Bugün televizyonlarda sıkça gördüğümüz Kadir Çöpdemir ise radyo da sesi duyulan ilk isim oldu. Süper FM de ilk yayın yapan isim Kadir Çöpdemir oldu.

 

Serdar Ortaç

Yaptığı radyo programı ile bu bugün binlerce takipçiye ulaştı Serdar Ortaç. Radyocu olma isteği yüzünden okuduğu Bilkent Amerikan dili edebiyat bölümünü terk ederek özel bir radyoda, radyo program yapımcısı ve sunucu olarak işe başladı. Ünlü isimleri ağırladığı programlarını dinleyen Raks Müzik şirketi ile anlaşarak ilk albümünü yapar.

Yavuz seçkin

28 yaşındayken taklit yeteneği sayesinde Radyo Klasta “Yavuzun minibüsü” adlı programıyla radyo hayatına başlar. 1969 doğumlu olan Yavuz seçkin daha sonra programlarında ünlülere şaklar yaparak, programlarına şakaları da eklemiş oldu.  Radyo Klastan ayrılarak süper FM de yayın yapmaya başladı.

Televizyon dünyasına “Avrupa yakası” dizisi ile giriş yaptı. Yavuz seçkin, yavuzun minibüsü programını halen sunmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir