Kur'ani Kerim Radyo Kur’an Radyo, Türkiye genelinde geniş bir dinleyici kitlesi tarafından takip edilmektedir. Radyoculuk alanında tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla İslami radyolar dinlemek isteyen dinleyicilere kaliteli hizmet sunan Radyo Kuran Diyanet Kuran Radyo üzerinden kesintisiz bir şekilde yayınlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Yolu Meali adı altında yayınlamış olduğu meal ve tefsirler, radyo yayını üzerinden dinleyicilere ulaştırılmaktadır.
Hergün 12:00 - 14:00

Kur’an Radyo

İnternet üzerinden 7 gün 24 saat boyunca, kesintisiz olarak Kur’an-ı Kerim dinletileri yapan Kur’an Radyo, Türkiye genelinde geniş bir dinleyici kitlesi tarafından takip edilmektedir. Radyoculuk alanında tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla İslami radyolar dinlemek isteyen dinleyicilere kaliteli hizmet sunan Radyo Kuran, yayın akışı içinde yer verdiği çeşitli programlarla da dinleyicilerine dini bilgiler vererek önemli konularda bilgilendirici yayınlar sunmaktadır.

Tüm gün boyunca Kuran’ı Kerim kitabımızın bizzat kendini tanıttığı ayetler, dinleyicilerin her an kulağına küpe olması için Diyanet Kuran Radyo üzerinden kesintisiz bir şekilde yayınlanmaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Yolu Meali adı altında yayınlamış olduğu meal ve tefsirler, radyo yayını üzerinden dinleyicilere ulaştırılmaktadır.

Kuran’ı Kerim Yayını Yapan Radyo Kanalı

Tecrübeli ve profesyonel radyocu kadrosuyla günün her saatinde Radyo Dinle hizmetiyle özenli bir şekilde yayın yapmaya devam eden Kur’an Radyo yayınları arasında her gün 4 kuşak hatim de dinleyiciler ile buluşturulmaktadır. Sabah saatlerinden gece boyunca süren çeşitli önemli programlar ile dinleyicileri bilgilendirirken ibadete şevklendiren Kuran FM, ülkemizin dört bir yanından dini bilgiler edinmek isteyenlerin yakından takip ettiği radyo kanalları arasında yer almaktadır.

Kur’an Dinle Radyo üzerinden günün farklı saatlerinde yapılan önemli programlardan bazıları şunlardır:

  • Sebeb-i Nüzul
  • Kur’an-i Kavramlar
  • Aşr-ı Şerif
  • Emas-i Hüsna (En Güzel İsimler)
  • Bir’den Bize
  • Kur’an Yolu
  • Kur’an Kerim Hatmi
  • Kur’an’dan Dualar

Kesintisiz Kur’an-ı Kerim Yayını

Kur’an ayet ya da surelerinin indiriliş sebeplerini açıklayan programlardan Kurani kavramlar hakkında bilgiler sunan yayınlara kadar geniş bir yayın akışına sahip olan Kur’an Radyo, Dini  Radyolar arasında en çok takip edilen kanallar arasında yer almaktadır. Diyanet’ten Kur’an Radyoda dinleyicilere adeta dini ziyafet sunan programlar arsında her zaman en güzel seslerden aşr-ı şerifler dinleme fırsatına da sahip olabilirsiniz.

İslami Radyo Dinle hizmeti ile Allah’ın en güzel isimlerinin anlatıldığı programlarla da dini bilgilerinizi tazeleyebilir, bir yandan zikir ve ibadetlerinize de ara vermeden devam edebilirsiniz. Online Radyo Dinle hizmetimiz üzerinden Kur’an Radyo yayınları hakkında tüm detaylara tek tıkla ulaşabilirsiniz.